Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~molp

Generalnie super kadr, modelka, itp. Trochę jednak przeszkadza mi kolorystyka, szczególnie mocno odwracająca uwagę zieleń z lewej strony kadru. Również pomarańczowa cegła mocno przyciąga wzrok.
Generalnie jednak bardzo fajne zdjęcie.
pozdrawiam


Bardzo fajne, jednak moim zdaniem to tło jest w ogóle niepotrzebne. Rysunek sam się broni stopniem złożoności, a tło niewiele wnosi. Chyba, że był to jeden z warunków konkursu. Również cień jest wg. mnie dodany na siłę.
pozdrawiam


Ktoś tu ma chyba brudny obiektyw
Pomimo dobrego światła jednak według mnie mocno kadr traci przez widoczne otoczenie, szczególnie przy lewej krawędzi - znaki drogowe, jakiś remont, wprowadzają mocny chaos odwracający uwagę od kwestii ważniejszej - czyli modelki.
Proponowałbym po prostu co najmniej desaturować tło, a nawet lepiej - zmienić kadr by widoczne były tylko budynki z tła za dziewczyną.
Mam też wrażenie małego odchylenia od pionu, ale może to tylko złudne odczucie.
pozdrawiam


Fajne foto, trochę pocztówkowo filmowe.
Nie podoba mi się jednak delikatnie kompozycja - wolałbym albo widzieć więcej samochodu, albo żeby zdjęcie było dokadrowane mocniej do modelki. Szczególnie przeszkadza mi się trójkąt z prawej strony powstały przez odcięcie przedniej szyby, fragment lusterka oraz kierownicy.
pozdrawiam
Klimat fajny, jednak podobieństwo faktycznie się gdzieś zgubiło
Trochę nie wiem co oznacza linia obok prawego oka - jeśli nos to odnoszę wrażenie jakby twarz była strasznie spuchnięta. Również cieniowanie pod lewym okiem jest wg. mnie w trochę przypadkowym miejscu.
Szczęka trochę uciekła w lewo.
Nie wiem czy tak robisz, ale warto sobie czasem rysując nawet całą twarz wyrysować kości by zachować wszystkie cechy anatomiczne człowieka.
Polecam odwracanie prac do góry nogami - widać od razu nie tylko zakrzywiony piony itp. ale również inne dysproporcje na które przestaje się zwracać uwagę przy rysowaniu.


Fajnie, dobry początek jakiegoś bardziej złożonego rysunku.
Zaakcentuj jakieś fragmenty mocniej - głowa, lewa noga (?), czyli momenty znajdujące się najbliżej oglądającego. Resztę bym pozostawił w obecnym stanie. Również rogi wydaje mi się, że zasługują na większą uwagę.
Spróbowałbym nawet jakieś miejsca mocniej zaznaczyć światłem i zastosować w jakimś miejscu niewielki akcent kolorystyczny.
Podoba mi się kreskowanie - cieniowanie - jednak pamiętaj by unikać krzyżowania się linii pod kątem prostym, ponieważ w takim przypadku jeśli nie kreskujesz liniami idealnie obok siebie to powstają znacznie wyróżniające się białe punkty, które przy zakreślaniu bardziej na skos nie rzucają się tak w oczy.

Jeśli nawet na zdjęciu ogon nie jest widoczny to moim zdaniem dobrze jest go zawsze, nawet w bardzo dużym uproszczeniu, pokazać by uzmysłowić oglądającemu, że pamiętamy o tym, że nadal tam jest.


Odnoszę wrażenie dysproporcji jeśli chodzi o anatomię.
Lewa ręka jest znacznie krótsza niż prawa, lub jeśli miała być widoczna w skrócie perspektywicznym to wg. się tego w ogóle nie czyta. Ramię jest nieproporcjonalnie krótsze od przedramienia, ale jeśli tak jak pisałem miałby to być skrót perspektywiczny to jest on nieosiągalny, lub potwornie nienaturalny z takim ułożeniem dłoni.
Jeśli chodzi o samą dłoń - bardzo podoba mi się jej narysowanie, jednak pamiętaj że palec wskazujący jest zawsze krótszy od środkowego - taki mały detal.
Szyja z kolei wydaje mi się znacznie wydłużona.
Podobają mi się delikatne akcenty kolorystyczne, jak np. podeszwa buta.
Doczepię się jeszcze do włosów - proponowałbym je rysować z jakimś dokładniejszym momentem, a unikałbym takiego trochę "mechanicznego" uproszczenia.

Pamiętam zawsze o podejściu mojego prowadzącego z grafiki z liceum i też czasem warto taki zabieg zastosować - oko ludzkie jest tak zbudowane, że widzimy tylko jakiś mały wycinek tego na co patrzymy w 100% wyraźnie i ostre, w centralnym punkcie, reszta obrazu jest rozmazana - można więc akcentować właśnie jakiś mniejszy fragment, najważniejszy a resztę zarysować konturowo. Spowoduje to znaczny wzrost odbioru graficznego pracy oraz ją zróżnicuje przez co będzie ciekawsza dla oglądającego. Sam niestety o tym często zapominam i zarysowuję swoje rysunki w całości tak samo - nie jest to zawsze wadą i zależy od motywu ale mimo wszystko jednak obniża to walory techniczne.


daremne


Wkurzają mnie tylko te głupie łapy. Bardzo fajne zdjęcia ze świetną kolorystyką. Trochę mnie tylko drażni biały pasek u góry prawego, ale raczej to kwestia gustu.
Całkiem fajne, może nie powala ale jest ok.
Trochę mi przeszkadza ta ręka we włosach - niewiele jej widać, a tak trochę odwraca niepotrzebnie uwagę od twarzy. Oczywiście zdjęcie i tak mi się bardzo podoba, bo kolorystyka jest rewelacyjna.
pozdrawiam


Lepsze niż 3/4 digartów dnia.
Jak zwykle bardzo mi się podoba.
pozdrawiam


Doczepię się na początku do sposobu prezentacji - zdjęciem da się uzyskać jakość skanu, a to zdjęcie jest po prostu kiepskie - słabe światło i na dodatek wygięta praca.

Sam rysunek nie jest zły - bardzo fajnie rysowany i generalnie nie ma do czego się doczepić. Trochę nie pasują mi tak mocno rysowane brwi oraz delikatnie widać różnice w symetrii oczu - kąciki oczu są na różnych wysokościach.
pozdrawiam


Fajny, szkicowy rysunek. Żeby go trochę urozmaicić spróbowałbym jakiś fragment, np. mocniej zacienioną część twarzy narysować dokładniej, mocniej, czy w jakiś trochę odmienny sposób, żeby zróżnicować pracę.
Czubek nosa wydaje mi się tez trochę zdeformowany. Niestety widać również pewne braki symetrii, które w takim ujęciu bardzo się rzucają w oczy (szczęka, oczodoły, itp.).
pozdrawiam


Bardzo mi się podoba jednak moim zdaniem przydałaby się jakaś linia światła na ręce, ponieważ dopiero po chwili zorientowałem się, że postać trzyma w dłoni papierosa - nie jest to specjalnie czytelne według mnie.
Pewnie jest to złudne wrażenie ale również wygląda jakby dłoń była za duża w stosunku do twarzy.
pozdrawiam


Technicznie Twoje zdjęcia są bez zarzutu - idealna ostrość, dobry kontrast, ładnie wyważona kolorystyka. Brakuje mi jednak pomysłu który by w pełni wykorzystywał Twój potencjał i warsztat. Jak na razie zdjęcia są według mnie bez polotu - udane, ale brakuje czegoś co by zatrzymywało na dłużej.

Podobna sytuacja jest tutaj - piękna dziewczyna, świetne światło, balans bieli i kontrast. Sama w sobie fotografia jednak jest nijaka, żeby nie powiedzieć że nudna - po prostu zdjęcie kobiety, których jest mnóstwo. Trochę nie podoba mi się kompozycja, ale nie jest to tutaj jakoś bardzo istotne.
Szukałbym rozwiązań i analizował rozwiązania innych zastanawiając się co sprawia, że dane zdjęcia są wyjątkowe. Zdecydowanie nie twierdzę, że u mnie, bo zdaję sobie sprawę, że moje fotografie są na niskim poziomie.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz z powodu takiej opinii.
pozdrawam


Super zdjęcie, światło i ostrość. Jedyne co bym zmienił, bo mnie po prostu drażni to dokadrowalbym prawą stronę fotografii by nie były widoczne fragmenty palców - wyglada jakby znalazły się tak przypadkowo.
Pozdrawiam


Bardzo udany kadr jednak, tu się doczepię i to bardzo subiektywna opinia, popracowałbym jednak nad kontrastem. Jest dobrze ale wydaje mi się, że mogłoby być jeszcze lepiej. Czegoś mi tutaj brakuje by podkreślić wszystkie walory portretu. Może jakiegoś mocniejszego zaakcentowania fragmentu lub wręcz przeciwnie. Moim zdaniem może to być zdecydowanie bardziej przyciągające uwagę zdjęcie.
pozdrawiam


Nie powala na kolana ale i tak mi się bardzo podoba, nie ma do czego się doczepić.
pozdrawiam


Podobieństwo zostało zachowane jednak coś mi tutaj delikatnie nie gra w proporcji twarzy - mam wrażenie, że oczy są delikatnie za duże w stosunku do wielkości głowy. Ale może to złudne wrażenie.
Bardzo fajnie rysowane, szkoda że wrzucone w tak niskiej rozdzielczości.
pozdrawiam


Ładne zdjęcie, podoba mi się. Nie wiem tylko skąd się wzięła jasna łuna wokół modelki - tło było zaciemniane komputerowe czy powstało takie wrażenie przez zastosowanie odbitego oświetlenia?
podrawiam


Fajny pomysł, jednak rysunek wydaje mi się trochę chaotyczny przez niedbale porozrzucane linie przy grzbietach ptaków. Pamiętałbym również zawsze o zachowaniu proporcji - lewe skrzydło lewego ptaka jest znacznie dłuższe od prawego, a powinno być odwrotnie przy takiej perspektywie.
Jeśli chodzi o sposób prezentacji - wykadrowałbym tak, by jednak otaczająca biel tak nie przytłaczała.
pozdrawiamPoprzednia strona 1 2 3 4 5 6 ... 28 Następna strona
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt